background
Ürünler

Kızılcık

  • Kızılcık | İlde Gıda

Kızılcık


Kuzey yarım kürenin soğuk bölgelerinde yetişen kızılcık, kırmızı rengiyle şifa dolu bir meyvedir. Eylül ve Ekim aylarında hasat edilir, bu sebeple esas kızılcık mevsimi sonbahardır.

Bazı yörelerde kiran, kiren, eğren ya da ergen adlarıyla da bilinir. Suyu içilen, şerbet, reçel ve marmelat olarak da tüketilebilen bu meyvenin tarhanası dahi yapılır.

Eski zamanlarda Kızılderililer tarafından yara tedavisinde kullanılan kızılcık, tıbbi bir meyve olarak da bilinir. A, E, C ve K vitaminleri bakımından oldukça zengin bir içeriğe sahip olan kızılcık, aynı zamanda sodyum, kalsiyum, bakır, manganez ve potasyum gibi birbirinden önemli mineralleri de içerisinde barındırmaktadır.

 

Paketleme

Müşteri talepleri doğrultusunda ambalaj yapılmaktadır.

 

 

 
 

 

 


Whatsapp İle Bilgi Al

Orman Meyveleri

Kocayemiş

Kocayemiş meyvesi, Türkiye’de Bursa’da yetişme özelliği olan bir meyvedir. Koca yemiş nerede yetişir diye sorulduğunda aklınıza Bursa gelmelidir.

Vişne

Tam bir vitamin ve mineral deposu olan vişne, A ve C vitaminleri, sodyum, potasyum, kalsiyum ve fosfor mineralleri açısından oldukça zengindir. 

Frenk Üzümü

Yükek miktarda B ve C vitamini içerir, bağışıklığı güçlendirir. Lifli yapısıyla sindirim sistemini rahatlatır, bağırsakları çalıştırarak kabızlığı önler.